Adrian Mole: Czas cappuccino (książka w języku polskim)

Sue Townsend

Adrian Mole: Czas cappuccino (książka w języku polskim)

Cena: 10,00 

Stan książki
dobry (książka w języku polskim, zagniecenia na okładce)
Nr katalogowy
06030013
Liczba stron
301
Rok wydania
2002
Okładka
miękka
Rozmiar
12x20

Pozostało tylko: 1

Book description

          Adrian Mole, bohater znanej na całym świecie serii książek Sue Townsend, jeden z symboli brytyjskiej kultury masowej lat osiemdziesiątych, powraca po niemal dziesięciu latach, już jako dorosły mężczyzna, ze swym najnowszym dziennikiem Adrian Mole. Czas cappuccino. Wielbiciele wcześniejszych przygód Adriana odnajdą tutaj doskonale sobie znaną atmosferę i niepowtarzalny humor, zaś nowi czytelnicy będą mieli okazję poznać jedną z najzabawniejszych postaci literackich. 

          Adrian skończył trzydzieści lat, prowadzi restaurację w chińskiej dzielnicy Londynu i samotnie wychowuje syna. Choć męki dojrzewania opisane w poprzednich Dziennikach już od dawna ma za sobą, problemy nie przestają go prześladować. Wydawcy, nie wiedzieć czemu, nie biją się o powieść, która miała uczynić go sławnym. Jego rewelacyjny pomysł komedii o seryjnym mordercy nie wzbudza zainteresowania producentów telewizyjnych, a gorąca i wieloletnia miłość do Pandory Brathwaite wciąż pozostaje nieodwzajemniona. Źródłem dodatkowych utrapień jest jego szalona rodzina: matka wdaje się w romans, nastoletnia siostra zachodzi w ciążę, a ojciec popada w depresję. Jakby tego wszystkiego było mało, Adrian dowiaduje się, że ma jeszcze jednego syna. Tragikomiczne perypetie bohaterów książki, przeplatane wnikliwą i zupełnie poważną oceną życia w Wielkiej Brytanii epoki Tony’ego Blaira, układają się w porywającą, pełną niespodzianek lekturę. 

          Adrian Mole zmienił się, wydoroślał, ale inteligentny humor, brawura i dosadność jego zapisków pozostały, dowodząc niezwykłego zmysłu obserwacji Sue Townsend. Tak jak przed kilkunastu laty błyskotliwie i przekonująco opisała lęki i obsesje nastolatka, tak i teraz stworzyła znakomity, wymowny portret trzydziestoletniego mężczyzny na tle całej galerii barwnych i żywych postaci. 

          Sue Townsend (ur. 1946) jest autorką znanej na całym świecie serii opowieści o Adrianie Mole’u, rozpoczętej jego Sekretnym dziennikiem. Wyznania zakompleksionego nastolatka o wygórowanych ambicjach były bestsellerami w latach osiemdziesiątych i doczekały się przekładów na 34 języki. Łączny nakład wszystkich części Dziennika wyniósł 8 milionów egzemplarzy, na ich kanwie powstał serial telewizyjny i radiowy, a także sztuka teatralna. 

Korzystanie ze strony oznacza akceptację Polityki Cookies.

X