Sky 1: Podręcznik do szkoły podstawowej – Students’ Book

Brian Abbs, Ingrid Freebairn, Dorota Sapiejewska

Sky 1: Podręcznik do szkoły podstawowej – Students’ Book

Cena: 15,00 

Stan książki
dobry (duży format)
Nr katalogowy
00820007
Liczba stron
120
Rok wydania
2005
Okładka
miękka
Rozmiar
21x30

Na stanie

Book description

          Sky to nowy, czteroczęściowy kurs języka angielskiego dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, opracowany przez Briana Abbsa i Ingrid Freebairn, autorów wielu światowych bestsellerów. Ten kurs ożywi każdą lekcję dzięki autentycznym bohaterom, z którymi dzieci od razu będą się utożsamiać, oraz zdjęciom ukazującym sytuacje wzięte z życia. Codzienny język Sky oraz bogactwo komponentów kursu stanowią wyjątkową zachętę do nauki na lekcjach i w domu.

          Gramatyka jest przedstawiona w bardzo przejrzysty sposób w ramkach Look and learn, które kierują uwagę nauczyciela i ucznia na materiał wymagający wyjaśnienia i zapamiętania. Po sekcjach Look and learn następują autentyczne zadania komunikacyjne. W lekcjach Revisions ramki gramatyczne zawierają polskie tłumaczenia.

          Lekcje The World Around You (Sky Starter) i Across Cultures (Sky 1, 2, 3) dotyczą różnych aspektów kultury i przybliżają kraje anglojęzyczne uczniom poprzez ciekawe postacie, interesujące czytanki i barwne zdjęcia.

          Regularne powtórki dają dzieciom możliwość sprawdzenia swoich postępów, a nauczycielowi pozwalają ustalić, która partia materiału musi być ponownie przećwiczona. Każda z lekcji Revisions jest podzielona na trzy części. Część pierwsza to powtórka gramatyki oraz słownictwa i struktur, część druga to tzw. otwarta rozmowa sprawdzająca praktyczne zastosowanie języka, a część trzecia to gra kładąca nacisk na wybrane elementy językowe. Powtórki, sprawdziany oraz zadania z elementami samooceny sprawiają, że uczniowie nabierają pewności siebie i uczą się świadomie, a więc bardziej efektywnie.

          Sky powstawał w konsultacji ze współautorami Europejskiego portfolio językowego dla uczniów od 10 do 15 lat. Książka nauczyciela zawiera obszerny wstęp z praktycznymi wskazówkami, jak stosować portfolio. Zeszyt ćwiczeń pomaga uczniom rozwinąć umiejętność samooceny i przygotowuje ich do pracy z Biografią językową. Wyraźnie oznaczone zadania i projekty w podręczniku i zeszycie ćwiczeń mogą być wykorzystane do uczniowskiego Dossier. 

Korzystanie ze strony oznacza akceptację Polityki Cookies.

X